Organization Calendar (Wasaga Beach Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevFeb 10, 2019-Mar 02, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Feb 10Feb 11Feb 12Feb 13Feb 14Feb 15Feb 16
Peewee 2 - Seaforth Tournament
Chip
8:50 AM-9:50 AM
Practice
Tyke 1
12:10 PM
vs. Essa Eagles 1
Tyke 1
12:10 PM
vs. Essa Eagles 2
Atom 1
1:10 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
Atom 2
2:20 PM
vs. Essa Eagles 2
Novice Rep
3:30 PM
vs. Oro Thunder
Novice 1
4:40 PM
vs. Honeywood Hurricanes
Peewee Rep
5:50 PM
vs. Creemore Valley Hawks
Midget Rep
6:30 PM
@ Dundalk Storm
Dundalk [GBMB04]
Atom Rep
7:20 PM-8:20 PM
Extra Practice
Bantam 1 & Bantam 2
8:30 PM-9:30 PM
Extra Practice
Bantam Rep
7:30 PM
@ Flesherton Golden Hawks
Flesherton [GBBB03]
Novice 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee 1
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Peewee Rep
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Bantam 1
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep
9:40 PM-10:40 PM
Practice
Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom 2
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Peewee 2
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Tyke 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice 1
6:10 PM-7:10 PM
Extra Practice
Novice Rep
7:00 PM
@ Shelburne Wolves
Atom Rep
7:20 PM
vs. Georgian Shores Lightning
Bantam 1
8:05 PM
@ Shelburne Wolves 2
Midget 1
8:50 PM-9:50 PM
Practice
Chip
9:00 AM-10:05 AM
Practice
Tyke 1
10:00 AM
@ Essa Eagles 1
Angus Rec [TE110]
Tyke 1
10:00 AM
@ Essa Eagles 2
Angus Rec [TE111]
Peewee Rep
10:15 AM-11:20 AM
Extra Practice
Peewee 1
11:00 AM
@ Grand Valley Twisters
Grand Valley [GTPC17]
Atom 2
11:10 AM
@ Essa Eagles 2
Angus Rec [GTAC09]
Novice 1
11:30 AM
vs. Elmvale Coyotes
Atom 1
12:40 PM
vs. Penetang Flames 1
Atom Rep
2:00 PM-3:05 PM
Practice
Bantam Rep
3:15 PM-4:20 PM
Practice
Bantam 1
4:30 PM
vs. Essa Eagles
Peewee 2
4:50 PM
@ Collingwood Blackhawks 2
Central [GTPB05]
Midget Rep
6:05 PM
@ Penetang Flames AE
Penetang [GBMB14]
Bantam 2
8:00 PM
vs. Collingwood Blackhawks 2
Midget 1
9:30 PM
vs. Elmvale Coyotes
Feb 17Feb 18Feb 19Feb 20Feb 21Feb 22Feb 23
Novice 1 - Barrie Tournament
Chip
8:50 AM-9:50 AM
Practice
Tyke 1
12:10 PM
vs. Midland
Tyke 1
12:10 PM
vs. Penetang Flames 3
Atom 1
1:20 PM-2:10 PM
Practice
Bantam 2
2:20 PM-3:10 PM
Practice
Peewee 2
3:20 PM
vs. Creemore Valley Hawks
Novice 1
3:40 PM
@ Elmvale Coyotes
Elmvale [GTNB05]
Atom 2
4:30 PM
@ Essa Eagles 1
Angus Rec [GTAC05]
Atom Rep
4:40 PM
vs. Oro Thunder
Peewee Rep
5:45 PM
@ Georgian Shores Lightning
Thornbury [GBPB12]
Peewee 1
5:50 PM
vs. Georgian Shores Lightning
Bantam Rep
7:10 PM
vs. Orillia AE Terriers
Midget 1
8:50 PM-9:50 PM
Extra Practice
Tyke 1
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Novice Rep
3:10 PM-4:10 PM
Practice
Peewee 1
4:20 PM-5:20 PM
Practice
Bantam 1
5:30 PM-6:35 PM
Practice
Midget Rep
6:45 PM-7:50 PM
Practice
Atom Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom 2
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Bantam 1
7:05 PM
@ Penetang Flames
Penetang [GTBC07]
Peewee Rep
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Midget 1
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep
9:15 PM
@ Georgian Shores Lightning
Thornbury [GBMB09]
Atom 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice 1
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Peewee 2
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Midget 1
7:40 PM
@ Midland Centennials 2
Bantam 2
7:50 PM
@ Penetang Flames
Penetang [GTBC08]
Chip
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Novice Rep
6:00 PM
@ Essa Eagles
Angus Rec [GBNB04]
Tyke 1
6:40 PM
vs. Penetang Flames 2
Tyke 1
6:40 PM
vs. Midland
Peewee 2
7:20 PM
@ Shelburne Wolves
Atom 1 & Atom 2
7:40 PM-8:40 PM
Extra Practice
Bantam Rep
8:50 PM-9:50 PM
Practice
Atom 1
11:00 AM
@ Flesherton Golden Hawks
Flesherton [GTAA12]
Peewee 1
11:00 AM
@ Dundalk Storm
Dundalk [GTPC04]
Novice 1
12:00 PM
@ Honeywood Hurricanes
Peewee 2
1:40 PM
@ Oro Thunder 2
Oro [GTPB18]
Bantam 1
2:00 PM
@ Essa Eagles
Angus Rec [GTBC05]
Atom 2
2:50 PM
@ Midland Centennials 1
Bantam 2
4:00 PM
@ Collingwood Blackhawks 2
Central [GTBC01]
Feb 24Feb 25Feb 26Feb 27Feb 28Mar 01Mar 02
Tyke 1 - Port Carling Jamboree
Novice 1 - Georgian Shores Tournament
Tyke 1 - West Grey Jamboree
Chip
8:50 AM-9:50 AM
Practice
Peewee 1
12:00 PM-1:00 PM
Extra Practice
Atom Rep
1:10 PM
@ Oro Thunder
Oro [GBAB10]
Novice 1
1:10 PM
vs. Shelburne Wolves
Peewee 2
2:20 PM-3:20 PM
Extra Practice
Novice Rep
3:30 PM
vs. Elmvale Coyotes
Bantam 2
4:40 PM-5:40 PM
Practice
Atom 1
5:15 PM
@ Coldwater Wildcats 2
Coldwater [GTAA08]
Peewee Rep
5:50 PM
vs. Collingwood AE Blackhawks
Bantam Rep
7:10 PM
vs. Oro Thunder
Midget Rep
8:40 PM-9:40 PM
Practice
Peewee Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Novice 1
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Bantam 1
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Bantam 2
8:30 PM
vs. Essa Eagles
Peewee 2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Tyke 1
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Peewee Rep
7:10 PM
@ Collingwood AE Blackhawks
Central [GBPB03]
Bantam 2
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Atom 2
7:00 PM
@ Honeywood Hurricanes 1
Peewee 1
8:00 PM
@ Georgian Shores Lightning
Meaford [GTPC15]
Atom 2
5:00 PM-6:05 PM
Practice
Atom 1
6:15 PM-7:20 PM
Practice
Peewee 1
7:30 PM-8:35 PM
Practice
Midget 1
8:45 PM-9:50 PM
Practice
Chip
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Novice Rep
10:10 AM-11:15 AM
Practice
Bantam Rep
11:25 AM-12:30 PM
Practice
Atom Rep
12:40 PM
vs. Elmvale Coyotes
Atom 1
12:55 PM
@ Penetang Flames 1
Penetang [GTAA20]
Peewee 1
1:50 PM
vs. Essa Eagles
Peewee 2
3:10 PM
vs. Oro Thunder 2
Bantam 1 & Bantam 2
4:40 PM-5:50 PM
Extra Practice
Midget 1
5:40 PM
@ Shelburne Wolves 2
Midget Rep
8:00 PM
vs. Dundalk Storm
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from wasagaminorhockey.com on Saturday, April 20, 2019 at 1:00 PM