Wasaga Stars Arena, Venues (Wasaga Beach Minor Hockey)

PrintVenue Calendar
<< PrevOctober, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Sep 22Sep 23Sep 24Sep 25Sep 26Sep 27Sep 28
U7 - CHIP 1
12:00 PM-1:00 PM
Evaluation
U8 - Minor Novice 1 & U9 - Major Novice 1
1:10 PM-2:10 PM
Evaluation
U11 - Atom 1
2:20 PM-3:20 PM
Evaluation
U13 - Peewee 1
3:30 PM-4:30 PM
Evaluation
U15 - Bantam 1
4:40 PM-5:40 PM
Evaluation
U18 - Midget 1
5:50 PM-6:50 PM
Evaulation
U9 - Major Novice Rep
12:00 PM-1:00 PM
Practice
U11 - Atom AE
1:10 PM-2:10 PM
Practice
U11 - Atom Rep
2:20 PM
vs. Elmvale
U13 - Peewee Rep
3:30 PM
vs. Essa
U15 - Bantam Rep
4:40 PM-5:40 PM
Practice
U18 - Midget Rep
5:50 PM-6:50 PM
Practice
Sep 29Sep 300102030405
U7 - CHIP 1
12:00 PM-12:50 PM
Evaluation
U8 - Minor Novice 1 & U9 - Major Novice 1
1:00 PM-1:50 PM
Evaluation
U11 - Atom 1
2:00 PM-2:50 PM
Evaluation
U13 - Peewee 1
5:10 PM-6:10 PM
Evaluation
U15 - Bantam 1
6:20 PM-7:20 PM
Evaluation
U18 - Midget 1
7:30 PM-8:30 PM
Evaulation
U11 - Atom AE
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U11 - Atom Rep
6:10 PM-7:10 PM
Practice
U13 - Peewee Rep
7:20 PM-8:20 PM
Practice
U15 - Bantam Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U18 - Midget Rep
9:40 PM-10:40 PM
Practice
U11 - Atom 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U13 - Peewee 1
6:10 PM-7:10 PM
Practice
U15 - Bantam 1
7:20 PM-8:20 PM
Practice
U18 - Midget 1
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U9 - Major Novice Rep & U9 - Major Novice 1
5:00 PM-6:05 PM
Shared Practice
U11 - Atom 2
6:15 PM-7:20 PM
Practice
U13 - Peewee 2
7:30 PM-8:35 PM
Practice
U15 - Bantam 2
8:45 PM-9:50 PM
Practice
U7 - CHIP 1 & U7 - CHIP 2
9:50 AM-10:50 AM
Shared Practice
U8 - Minor Novice 1 & U8 - Minor Novice 2
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
U9 - Major Novice 1 & U9 - Major Novice Rep
12:10 PM-1:10 PM
Shared Practice
U11 - Atom 1
L (0-12)
1:20 PM
vs. Midland Centennials 2
[AE117]
U11 - Atom 2
L (0-17)
2:30 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
[AE119]
U13 - Peewee 1
T (3-3)
3:40 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
[PE77]
U13 - Peewee 2
5:00 PM-6:10 PM
Extra Practice
U15 - Bantam 1
6:20 PM-7:30 PM
Extra Practice
U15 - Bantam 2
L (0-4)
7:40 PM
vs. Oro Thunder 2
[BE100]
06070809101112
U7 - CHIP 1 & U7 - CHIP 2
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
U8 - Minor Novice 1 & U8 - Minor Novice 2
1:10 PM-2:10 PM
Shared Practice
U11 - Atom AE
W (10-1)
2:20 PM
vs. Essa AE Eagles
[AC-GB57]
U11 - Atom Rep
W (4-2)
3:30 PM
vs. Shelburne Wolves
[AB-GB62]
U13 - Peewee Rep
L (0-3)
4:40 PM
vs. Collingwood Blackhawks
[PB-GB48]
U15 - Bantam Rep
W (4-1)
7:40 PM
vs. Shelburne Wolves
[BB-GB25]
U18 - Midget Rep
W (5-3)
9:10 PM
vs. Owen Sound AE Jr. Attack
[MA-GB73]
U18 - Midget 1 & U18 - Midget Rep
6:00 AM-6:50 AM
Development All Bantam and All Midget Teams
U13 - Peewee 1 & U11 - Atom Rep
7:00 AM-8:00 AM
Development All Peewee and Atom Rep
All Teams
7:00 AM-8:00 AM
Development All Atom LL and Atom AE
U11 - Atom AE
6:00 PM-7:05 PM
Practice
U11 - Atom Rep
7:15 PM-8:20 PM
Practice
U15 - Bantam 1
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U18 - Midget Rep
9:40 PM-10:40 PM
Practice
U8 - Minor Novice 1 & U8 - Minor Novice 2
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U9 - Major Novice Rep & U9 - Major Novice 1
6:10 PM-7:10 PM
Shared Practice
U13 - Peewee 2
7:20 PM-8:20 PM
Practice
U18 - Midget 1
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U11 - Atom 2
6:15 PM-7:20 PM
Practice
U15 - Bantam 2
7:30 PM-8:35 PM
Practice
U15 - Bantam Rep
8:45 PM-9:50 PM
Practice
U7 - CHIP 1 & U7 - CHIP 2
8:50 AM-9:50 AM
Shared Practice
U8 - Minor Novice 1 & U8 - Minor Novice 2
10:00 AM-11:00 AM
Shared Practice
U9 - Major Novice Rep
11:10 AM-12:10 PM
Practice
U9 - Major Novice 1
11:10 AM
vs. Oro
U11 - Atom 1
12:20 PM-1:20 PM
Practice
U11 - Atom Rep
1:30 PM-2:30 PM
Extra Practice
U13 - Peewee 1
2:40 PM-3:40 PM
Practice
U13 - Peewee Rep
3:50 PM-4:50 PM
Practice
U13 - Peewee 2
W (5-0)
5:00 PM
vs. Midland Centennials
[PE82]
U15 - Bantam 1
6:20 PM-7:30 PM
Extra Practice
U15 - Bantam 2
W (8-1)
7:40 PM
vs. Elmvale Coyotes
[BE104]
U18 - Midget Rep & U18 - Midget 1
9:00 PM-10:00 PM
Extra Practice
13141516171819
U7 - CHIP 1 & U7 - CHIP 2
8:00 AM-9:00 AM
Shared Practice
U8 - Minor Novice 1 & U8 - Minor Novice 2
9:10 AM-10:10 AM
Shared Practice
U9 - Major Novice Rep & U9 - Major Novice 1
10:20 AM-11:20 AM
Shared Practice
U11 - Atom 2
11:30 AM-12:30 PM
Practice
U13 - Peewee 2
12:40 PM-1:40 PM
Practice
U15 - Bantam 2
1:50 PM-2:50 PM
Practice
U13 - Peewee Rep
3:00 PM-4:00 PM
Practice
U11 - Atom Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U11 - Atom AE
6:10 PM-7:10 PM
Practice
U13 - Peewee 1
7:20 PM-8:20 PM
Practice
U15 - Bantam Rep
8:20 PM-9:20 PM
Practice
U18 - Midget Rep
9:30 PM-10:30 PM
Practice
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Goalie Clinic
U11 - Atom 1
6:10 PM-7:10 PM
Practice
U15 - Bantam 1
7:20 PM-8:20 PM
Practice
U18 - Midget 1
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U13 - Peewee 2
5:00 PM-6:00 PM
Extra Practice
U11 - Atom 1
6:10 PM-7:10 PM
Extra Practice
U11 - Atom Rep
L (2-4)
7:20 PM
vs. Essa Eagles
[AB-GB68]
U13 - Peewee Rep
W (7-2)
8:30 PM
vs. Georgian Shores Lightning
[PB-GB39]
U13 - Peewee Rep
8:40 AM-9:40 AM
Practice
U11 - Atom AE
9:50 AM-10:50 AM
Practice
U7 - CHIP 1 & U7 - CHIP 2
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
U8 - Minor Novice 1 & U8 - Minor Novice 2
12:10 PM-1:10 PM
Shared Practice
U11 - Atom 1
L (2-10)
1:20 PM
vs. Penetang Flames 2
[AE108]
U15 - Bantam Rep
2:30 PM-3:30 PM
Extra Practice
U13 - Peewee 1
W (9-1)
3:40 PM
vs. Essa Eagles
[PE75]
U13 - Peewee 2
W (3-2)
5:00 PM
vs. Penetang Flames
[PE80]
U15 - Bantam 1
W (5-3)
6:20 PM
vs. Elmvale Coyotes
[BE089]
U15 - Bantam 2
L (2-5)
7:40 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
[BE105]
U18 - Midget 1
L (2-12)
9:00 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
[MW77]
20212223242526
U7 - CHIP 1 & U7 - CHIP 2
8:50 AM-9:50 AM
Shared Practice
U11 - Atom 2
12:00 PM-1:00 PM
Practice
U9 - Major Novice 1
T (0-0)
1:10 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
[MNH025]
U9 - Major Novice Rep
1:10 PM
vs. Owen Sound
U13 - Peewee 1
2:20 PM-3:20 PM
Practice
U11 - Atom Rep
W (13-3)
3:30 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
[AB-GB63]
U15 - Bantam 2
4:40 PM-5:40 PM
Practice
U15 - Bantam Rep
W (9-0)
7:40 PM
vs. Penetang AE Flames
[BB-GB22]
U18 - Midget Rep
L (5-7)
9:10 PM
vs. Oro Thunder
[MA-GB68]
All Teams
7:00 AM-8:00 AM
Development All Atom LL and Atom AE (players only)
U11 - Atom 2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
All Teams
5:00 PM-9:00 PM
Picture Night
U11 - Atom 1
6:10 PM-7:10 PM
Practice
U11 - Atom Rep
7:20 PM-8:20 PM
Practice
U15 - Bantam Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U18 - Midget Rep
9:40 PM-10:40 PM
Practice
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Goalie Clinic
All Teams
5:00 PM-9:00 PM
Picture Night
U11 - Atom AE
6:10 PM-7:10 PM
Practice
U13 - Peewee Rep
7:20 PM-8:20 PM
Practice
U15 - Bantam 1
8:30 PM-9:30 PM
Practice
All Teams
6:00 AM-7:00 AM
Development All Bantam and Midget (players only)
All Teams
7:00 AM-8:00 AM
Development All Peewee and Atom Rep (players only)
U13 - Peewee 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U13 - Peewee 2
6:10 PM-7:10 PM
Practice
U11 - Atom 1
L (0-9)
7:20 PM
vs. Penetang Flames 1
[AE109]
U15 - Bantam 1
(1-4)
8:30 PM
vs. U15 - Bantam 2
[BE090]
U7 - CHIP 1 & U7 - CHIP 2
9:50 AM-10:50 AM
Shared Practice
U8 - Minor Novice 1 & U8 - Minor Novice 2
11:00 AM-12:00 PM
Shared Practice
U9 - Major Novice Rep & U9 - Major Novice 1
12:10 PM-1:10 PM
Shared Practice
U11 - Atom 1
L (0-12)
1:20 PM
vs. Midland Centennials 3
[AE112]
U11 - Atom 2
L (1-22)
2:30 PM
vs. Midland Centennials 1
[AE122]
U13 - Peewee 1
W (3-1)
3:40 PM
vs. Penetang Flames
[PE70]
U13 - Peewee 2
L (2-3)
5:00 PM
vs. Oro Thunder
[PE81]
U15 - Bantam 1
L (6-8)
6:20 PM
vs. Oro Thunder 1
[BE093]
U15 - Bantam 2
7:40 PM-8:50 PM
Practice
U18 - Midget 1
L (2-9)
9:00 PM
vs. Collingwood Blackhawks 2
[MW75]
2728293031Nov 01Nov 02
U7 - CHIP 1 & U7 - CHIP 2
8:50 AM-9:50 AM
Shared Practice
U8 - Minor Novice 1 & U8 - Minor Novice 2
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
U9 - Major Novice Rep
T (0-0)
1:10 PM
vs. Oro Thunder
[MNH035]
U9 - Major Novice 1
T (0-0)
1:10 PM
vs. Oro Thunder 1
[MNH036]
U11 - Atom 1
L (0-10)
2:20 PM
vs. Midland Centennials 1
[AE114]
U11 - Atom 2
3:30 PM-4:30 PM
Extra Practice
U13 - Peewee 1
(2-2)
4:40 PM
vs. U13 - Peewee 2
[PE69]
U18 - Midget 1
7:40 PM-8:40 PM
Practice
All Teams
7:00 AM-8:00 AM
Development - Major Novice, Atom LL & AE (players)
U11 - Atom 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U15 - Bantam 2
7:10 PM-8:10 PM
Practice
U15 - Bantam Rep
W (3-0)
8:20 PM
vs. Elmvale AE Coyotes
[BB-GB23]
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Goalie Clinic
U11 - Atom AE
6:10 PM-7:10 PM
Practice
U15 - Bantam 1
7:20 PM-8:20 PM
Practice
U18 - Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
All Teams
6:00 AM-7:00 AM
Development All Bantam and Midget (players only)
All Teams
7:00 AM-8:00 AM
Development All Peewee and Atom Rep (players only)
U13 - Peewee 2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U13 - Peewee 1
6:10 PM-7:10 PM
Practice
U11 - Atom Rep
L (0-5)
7:20 PM
vs. Collingwood Blackhawks
[AB-GB60]
U13 - Peewee Rep
L (1-2)
8:30 PM
vs. Essa Eagles
[PB-GB40]
U7 - CHIP 1 & U7 - CHIP 2
7:30 AM-8:30 AM
Shared Practice
U8 - Minor Novice 1 & U8 - Minor Novice 2
8:40 AM-9:40 AM
Shared Practice
U9 - Major Novice Rep & U9 - Major Novice 1
9:50 AM-10:50 AM
Shared Practice
U11 - Atom 1
11:00 AM-12:00 PM
Practice
U15 - Bantam Rep
12:10 PM-1:10 PM
Practice
U11 - Atom AE
W (13-4)
1:20 PM
vs. Collingwood Blackhawks AE4
[AC-GB64]
U11 - Atom 2
L (0-16)
2:30 PM
vs. Penetang Flames 2
[AE118]
U13 - Peewee 1
L (2-3)
3:40 PM
vs. Oro Thunder
[PE73]
U13 - Peewee 2
W (16-1)
5:00 PM
vs. Midland Centennials
[PE83]
U15 - Bantam 1
L (2-4)
6:20 PM
vs. Essa Eagles
[BE095]
U15 - Bantam 2
L (1-6)
7:40 PM
vs. Oro Thunder 1
[BE101]
U18 - Midget 1
L (1-11)
9:00 PM
vs. Oro Thunder 1
[MW79]
Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07Nov 08Nov 09
U7 - CHIP 1 & U7 - CHIP 2
8:50 AM-9:50 AM
Shared Practice
U8 - Minor Novice 1 & U8 - Minor Novice 2
12:00 PM-1:00 PM
Shared Practice
U9 - Major Novice Rep
T (0-0)
1:10 PM
vs. Elmvale Coyotes
[MNH052]
U9 - Major Novice 1
T (0-0)
1:10 PM
vs. Elmvale Coyotes LL
[MNH053]
U11 - Atom AE
W (5-2)
2:20 PM
vs. Elmvale AE Coyotes
[AC-GB56]
U11 - Atom Rep
3:30 PM-4:30 PM
Practice
U13 - Peewee Rep
4:40 PM-5:40 PM
Practice
U15 - Bantam Rep
W (4-2)
7:40 PM
vs. Oro Thunder
[BB-GB24]
U18 - Midget 1
9:10 PM-10:10 PM
Practice
All Teams
7:00 AM-8:00 AM
Development - Major Novice, Atom LL (players)
U11 - Atom 2
6:00 PM-7:00 PM
Practice
U13 - Peewee 1
7:10 PM-8:10 PM
Practice
U15 - Bantam Rep
8:20 PM-9:20 PM
Practice
U18 - Midget Rep
9:30 PM-10:30 PM
Practice
All Teams
5:00 PM-5:50 PM
Goalie Clinic
U13 - Peewee Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
U15 - Bantam 1
7:00 PM-7:50 PM
Practice
U18 - Midget Rep
L (2-4)
8:00 PM
vs. Midland Centennials
[MA-GB67]
All Teams
7:00 AM-8:00 AM
Development All Peewee, Atom Rep, AE(players only)
U8 - Minor Novice 1 & U9 - Major Novice Rep
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
U11 - Atom Rep
6:10 PM-7:10 PM
Practice
U11 - Atom 2
L (1-10)
7:20 PM
vs. Midland Centennials 2
[AE123]
U15 - Bantam 2
8:30 PM-9:30 PM
Practice
U7 - CHIP 1 & U7 - CHIP 2
12:00 PM-1:05 PM
Shared Practice
U8 - Minor Novice 2 & U9 - Major Novice 1
1:15 PM-2:20 PM
Shared Practice
U11 - Atom 2
L (1-10)
2:30 PM
vs. Penetang Flames 1
[AE126]
U11 - Atom 1
3:40 PM-4:40 PM
Practice
U13 - Peewee 2
5:00 PM-6:00 PM
Practice
U15 - Bantam 1
L (2-3)
6:20 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
[BE097]
U15 - Bantam 2
T (5-5)
7:40 PM
vs. Midland Centennials 1
[BE102]
U18 - Midget 1
L (1-3)
9:00 PM
vs. Collingwood Blackhawks 2
[MW80]
Venue Details
Google Maps
Wasaga Stars Arena
425 River Road West , Wasaga Beach, ON  L9Z2P1
  • Current Season

    91 - 83 - 41
  • All-Time

    586 - 672 - 161
Printed from wasagaminorhockey.com on Monday, July 6, 2020 at 12:22 PM