Organization Calendar (Wasaga Beach Minor Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevOct 14, 2018-Nov 03, 2018Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 14Oct 15Oct 16Oct 17Oct 18Oct 19Oct 20
Tyke 1
8:30 AM-9:35 AM
Practice
Chip
9:45 AM-10:50 AM
Practice
Bantam 1
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Peewee 1 & Peewee 2
1:10 PM-2:10 PM
Extra Practice
Atom 2
2:20 PM
vs. Midland Centennials 2
Novice Rep
3:30 PM
vs. Georgian Shores Lightning
Atom Rep
4:40 PM
vs. Shelburne Wolves
Peewee Rep
5:50 PM
vs. Shelburne Wolves
Bantam 2
6:30 PM
@ Penetang Flames
Penetang [BE072]
Bantam Rep
7:10 PM
vs. Essa Eagles
Midget Rep
8:40 PM
vs. Dundalk Storm
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Goalie Clinic
Bantam 1
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Bantam 2
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Midget Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget 1
9:40 PM-10:40 PM
Practice
Novice Rep
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Atom Rep
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam Rep
7:00 PM
vs. Collingwood AE Blackhawks
Midget Rep
8:30 PM
vs. Penetang Flames AE
Novice Rep
7:00 PM
@ Flesherton Golden Hawks
Flesherton [NB-GB28]
Midget 1
7:30 PM
@ Collingwood Blackhawks 3
Central [MT032]
Peewee Rep
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom 1 & Atom 2
6:10 PM-7:10 PM
Shared Practice
Novice 1
7:00 PM
@ Essa Eagles
Angus Rec [NE25]
Novice Rep
7:20 PM
vs. Georgian Shores Lightning
Atom Rep
8:30 PM
vs. Owen Sound AE Jr. Attack
Peewee 1
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Chip
9:10 AM-10:10 AM
Practice
Tyke 1
10:20 AM-11:20 AM
Practice
Bantam Rep
11:30 AM-12:30 PM
Practice
Atom 2
12:10 PM
@ Midland Centennials 2
Atom Rep
12:40 PM
vs. Shelburne Wolves
Atom 1
1:40 PM
@ Oro Thunder 1
Oro [AE061]
Novice 1
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Peewee 2
3:10 PM
vs. Coldwater Wildcats 1
Bantam 2
4:30 PM
vs. Oro Thunder 2
Midget 1
8:00 PM
vs. Collingwood Blackhawks 2
Bantam 1
9:30 PM
vs. Oro Thunder 1
Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26Oct 27
Novice Rep - Waterloo Tournament
Atom Rep - Waterloo Tournament
Tyke 1
8:30 AM-9:35 AM
Practice
Chip
9:45 AM-10:50 AM
Practice
Peewee 2
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Atom 1
1:10 PM
vs. Midland Centennials 2
Atom 2
2:20 PM
vs. Oro Thunder 2
Novice Rep
3:30 PM
vs. Shelburne Wolves
Novice 1
3:30 PM
@ Elmvale Coyotes
Elmvale [NE11]
Atom Rep
4:40 PM
vs. Georgian Shores Lightning
Midget 1
4:45 PM
@ Owen Sound Jr. Attack
Peewee Rep
5:50 PM
vs. Dundalk Storm
Bantam 2
6:30 PM
@ Coldwater Wildcats
Coldwater [BE009]
Bantam Rep
7:10 PM
vs. Flesherton Golden Hawks
Midget Rep
8:40 PM
vs. Georgian Shores Lightning
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Goalie Clinic
Novice Rep
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Peewee Rep
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Midget 1
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget Rep
9:40 PM-10:40 PM
Practice
Peewee 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom Rep
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Bantam 1
7:30 PM-8:35 PM
Practice
Bantam Rep
8:45 PM-9:50 PM
Practice
Atom 1 & Atom 2
5:00 PM-6:05 PM
Extra Practice
Novice 1
6:15 PM-7:20 PM
Practice
Bantam 1 & Bantam 2
7:30 PM-8:35 PM
Extra Practice
Peewee Rep
7:35 PM
@ Collingwood AE Blackhawks
Eddie Bush [PB-GB07]
Midget 1
8:45 PM-9:50 PM
Extra Practice
Tyke 1
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Chip
9:10 AM-10:10 AM
Practice
Atom 2
10:20 AM-11:20 AM
Practice
Novice 1
11:30 AM
vs. Midland Centennials
Peewee Rep
12:20 PM
@ Dundalk Storm
Dundalk [PB-GB26]
Atom 1
12:40 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
Peewee 1
1:50 PM
vs. Oro Thunder 1
Peewee 2
3:10 PM
vs. Elmvale Coyotes
Bantam 2
4:30 PM
vs. Midland Centennials 1
Bantam 1
8:00 PM
vs. Penetang Flames
Midget 1
9:30 PM
vs. Shelburne Wolves 2
Oct 28Oct 29Oct 30Oct 31Nov 01Nov 02Nov 03
Novice Rep - Waterloo Tournament
Atom Rep - Waterloo Tournament
Midget Rep - Simcoe Tournament
Peewee Rep - Saugeen Shores Tournament
Chip
8:50 AM-9:50 AM
Practice
Tyke 1
12:00 PM-1:00 PM
Practice
Atom 1
1:10 PM-2:10 PM
Practice
Peewee 2
2:20 PM-3:20 PM
Practice
Bantam 2
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Atom 2
4:40 PM
vs. Penetang Flames 2
Peewee Rep
5:50 PM
vs. Georgian Shores Lightning
Bantam 1
6:40 PM
@ Midland Centennials 2
Bantam Rep
7:10 PM
vs. Creemore Valley Hawks
Midget Rep
8:50 PM-9:50 PM
Extra Practice
Bantam Rep
8:00 PM
@ Stayner Cyclones
Stayner [BB-GB46]
All Teams
5:00 PM-6:00 PM
Goalie Clinic
Novice Rep
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Atom Rep
7:20 PM-8:20 PM
Practice
Peewee Rep
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget 1
9:40 PM-10:40 PM
Practice
Bantam 1
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Bantam 2
6:40 PM-7:40 PM
Practice
Bantam Rep
7:50 PM-8:45 PM
Practice
Midget Rep
8:55 PM-9:50 PM
Practice
Peewee 1
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Peewee Rep
6:00 PM
@ AEMHA
Southampton Colliseum [7]
Atom 2
6:10 PM-7:10 PM
Practice
Novice Rep
7:20 PM
vs. Oro Thunder
Peewee 2
8:30 PM
vs. Midland Centennials 2
Atom 1
8:00 AM-9:00 AM
Practice
Peewee Rep
9:00 AM
vs. Saugeen Shores
Chip
9:10 AM-10:10 AM
Practice
Tyke 1
10:20 AM-11:20 AM
Practice
Novice 1
11:30 AM
vs. Coldwater Wildcats
Peewee 2
12:40 PM-1:40 PM
Practice
Peewee 1
1:50 PM
vs. Coldwater Wildcats 2
Peewee Rep
2:00 PM
vs. Kincardine
Novice Rep & Atom Rep
3:20 PM-4:20 PM
Extra Practice
Bantam 1
4:30 PM
vs. Bantam 2
Peewee Rep
6:00 PM
vs. 3rd vs 3rd ?
Southampton Colliseum [33]
Peewee Rep
7:00 PM
vs. 1st vs 2nd ?
Midget 1
8:00 PM
vs. Owen Sound Jr. Attack
Bantam Rep
9:30 PM
vs. Shelburne Wolves
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from wasagaminorhockey.com on Saturday, October 20, 2018 at 8:15 PM